Müdür Mesajı

Yrd. Doç. Dr. Akile TUNCAL
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü
E-mailCV

Sevgili Öğrencilerimiz,

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’na hoş geldiniz.

Kuruluşundan bu yana, Sağlık Yüksekokulu önemli bir büyüme yaşamış halk sağlığı ve bireysel hasta bakımı arasındaki işbirliğini teşvik eden bir eğitim modeli formüle etmiştir. Yeni nesil, meraklı, merhametli sağlık hizmeti sunucularını eğitmek, insanlara daha iyi sağlık kazandırmak ve en iyi hasta bakımı sağlamak için nihai hedefi ile araştırma yapmak başarılı odaklı olmayı sağlamıştır. Bu başarı odaklı model, sağlığa en iyi yol açan bir sonuca götürür ve bu da Sağlık Yüksekokulunu benzersiz kılan temel unsurdur.

3 bölümden oluşan Sağlık Yüksekokulu, yaratıcı düşünceyle eleştirel kaynaşmayı teşvik eden entegre bir disiplinler arası eğitim sağlayarak, öğrencileri küresel, çeşitli ve teknolojik açıdan sofistike dünyaya hazırlamayı öğretme ve öğrenmede mükemmellik misyonuna kendini adamıştır.

Sağlık Yüksekokulu, geleceğin sağlıklı yaşam biçimidir ve bu gelecek sadece öğrencilerimiz, öğretim görevlilerimiz ve çalışanlarımızın görmek istedikleri bir şey değildir; bunu burada ve şimdi gerçekleştireceğiz. KSTU, hayatımızın her kesiminden, geçmişinden ve tecrübelerinden gelen öğrencilerin burada bulunabileceğini, en iyi, en parlak noktalarından ayrıldıklarını söyleyen birbirlerine yaptıkları sözüdür; çünkü onların potansiyelini ve parlaklığını geliştirilmeye destek sağlayarak, Sağlık Bilimlerinde kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.

Sevgilerimle…